Blog

Grafický design: TOP 5 trendů
roku 2022

Letos je v grafice všechno dovolené!
Pokud bychom shrnuli trendy grafického designu 2022 do jedné věty, vypadalo by to nějak takto: stavidla pro plavbu grafickým designem jsou otevřená, což s sebou přináší moře nemísitelnosti, nostalgie, pohybu a otevřené mysli.  

GraFICKÝ design 2022 –  TREND #1

2D/3D MASHUP

5 top grafických trendů - 2D/3D mashup

Trend 3D designu není žádnou novinkou, stále se vyvíjí se a sebevědomě se prosazuje. Designérům nabízí neomezené možnosti, vám zákazníkům dává prostor pro cokoliv, co si jen dokážete představit. Od hyperrealistických 3D vizuálů, které stírají hranice mezi digitálním a fyzickým světem, až po vysoce kreativní mashups s 2D i papírovými výřezy. Navíc nám rok 2022 dokáže, že mezi 2D a 3D grafikou může existovat velmi zajímavé partnerství. 

Tento trend se dá velmi dobře aplikovat do všech grafických formátů, od ilustrací a animací až po webdesign nebo typografii. Je populární především pro design aplikací.  

Grafický design 2022- TREND #2

PÍSMA „S TWISTEM“

TOP 5 grafických trendů od Agentury Kreema - písma s "twistem"

Tento trend boří standardy. Co je to přesně ten „twist“? Cokoli, co porušuje řád: jedno písmeno může být obráceně, může být větší, menší, v jiném fontu nebo může úplně chybět. Mohlo by to být i několik písmen v krátkém textu psaných jiným stylem než ostatní písmena. Proč? Aby se zvýraznila nějaká podstatná zpráva. Je to tedy originální způsob, jak upozornit na něco důležitého a konkrétního. 

Pokud jste si právě vzpomněli na úvod seriálu Squid Game, vězte, že v tom nejste sami. 

Tento trend se dá velmi dobře aplikovat do všech grafických formátů, od ilustrací a animací až po webdesign nebo typografii. Je populární především pro design aplikací.  

Grafický design 2022 – TREND #3

SKLO A KŘIŠŤÁLY 

banner blog Kreema trendy grafický design 2022

V loňském roce byl velkým trendem zlatý design napodobující opravdové zlato a dodávající obyčejným věcem speciální atmosféru. Letos se trend přesunul ke sklu a křišťálu, s neuvěřitelnou realističností ve 3D. Grafický design se tím posouvá na ještě vyšší a také zářivější úroveň. 

V roce 2022 uvidíme více průhledných prvků, které doplňují holografické a 3D trendy, realistická pozadí z mrazivého skla a další. Příkladem může být nový systém Windows 11 s plynulým designem, který také přebírá trend průhledného skla. 

Grafický design 2022 – TREND #4

BARVA CUKRÁTEK  

TOP 5grafických trendů od agentury Kreema - barva cukrátek

Vzhledem k tomu, že jsme neustále bombardováni digitálním obsahem ze všech směrů, je pro designéry čím dál obtížnější vytvářet umělecká díla, webové stránky a aplikace, které z tohoto vizuálního nepořádku budou vyčnívat. Vizuální přitažlivost, která upoutá pozornost diváka při rolování na telefonu, se tak stává stejně důležitou jako kvalitní obsah. 

A jak nejlépe zajistit, aby váš design vynikl? Vsaďte na zářivá barevná schémata. Pokrokoví designéři a digitální umělci si již vyhrnuli rukávy a vytvořili odvážné grafické či designové práce v krásných bonbónových barvách. 

Nemusíte se bát, oblíbené pastelové barvy jsou i nadále „in“. Pokud však chcete světu a zákazníkům dokázat svoji odvahu a šířit ještě více pozitivity, cukrová barevná schémata pro vás budou ideální volbou. 

Cukrové barvy vstupují do různých oblastí grafického designu, jako jsou ilustrace, webdesign, typografie a animace. Přitahují pozornost silnou a přitom přátelskou, trochu psychedelickou a docela hypnotizující atmosférou. Vše v dobrém slova smyslu. 

Grafický design 2022 – TREND #5

VÝŘEZ Z PAPÍRU  

TOP 5 grafických trendů od agentury Kreema -  výřez z papíru

Dalším tradičním uměním, které si našlo cestu do digitální podoby, je řez papíru. Toto řemeslo má kořeny v dynastii Han ve 4. století našeho letopočtu, těsně po vynálezu papíru Cai Lunem. Úplně prvním dochovaným papírovým výřezem je zřejmě jednoduchý symetrický kruh. V průběhu historie se můžeme setkat s řezáním papíru ve všech kulturách, jedno mají vždy společné: každý návrh je, na rozdíl od koláží, vyřezán z jednoho listu papíru. Pokud jde o digitál, grafici samozřejmě používají obě techniky k vytvoření úžasných uměleckých děl ve všech formách grafického designu. 

Papírové „vystřihovánky“ jsou oblíbené pro branding, zejména na vizitkách, brožurách a návrzích obalů. Vidíme je také na přáníčkách, v knihách a v poslední době i v animacích a webdesignu.

Použité zdroje: 

https://digitalsynopsis.com/design/graphic-design-trends-2022/

https://graphicmama.com/blog/graphic-design-trends-2022/

"Letos je v grafice všechno dovolené!"

"Pokud však chcete světu a zákazníkům dokázat svoji odvahu a šířit ještě více pozitivity, cukrová barevná schémata pro vás budou ideální volbou. "

Nevíte si rady s grafikou?
U nás máte první konzultaci ZDARMA.

Tak se nám ozvěte. Pozveme vás na kafe, víno nebo hašlerky, vyslechneme vaše potřeby a navrhneme možnosti řešení.